10 błędów, które możesz popełnić, jeśli masz cienkie włosy

10 błędów, które możesz popełnić, jeśli masz cienkie włosy

Cienkie włosy mogą być nieprzyjemne i trudne do ułożenia. Chociaż wiemy, że niektóre choroby, leki, wiek, hormony i geny – czynniki, na które mamy niewielki lub żaden wpływ – są największymi winowajcami wypadania i przerzedzania się włosów. Połączenie wysokiego poziomu stresu i złego odżywiania może narazić człowieka na większe ryzyko niż tylko jedna z tych przyczyn. Ale oto dobra wiadomość: możesz coś z tym zrobić. Wystarczy wprowadzić kilka drobnych zmian w niektórych codziennych nawykach.

Mocno odciągać mokre włosy do tyłu
Może to być kuszące, zwłaszcza gdy spieszysz się, by odrzucić włosy w kucyk zaledwie kilka minut po wyjściu z prysznica. Ale może to spowodować poważne uszkodzenia, zwłaszcza cienkich pasm. Włosy nadmiernie się rozciągają, gdy są mokre, więc wciągnięcie ich w gumkę w tym stanie może wyrywać lub łamać włosy.

Używanie zbyt dużej ilości olejku do włosów
Olejek do włosów może sprawić, że twoje włosy będą przyjemne, ale nie jest zalecany dla osób z cienkimi włosami, ponieważ zazwyczaj jest zbyt ciężki i prowadzi do tego, że pasemka stają się płaskie i przyklejają się do skóry głowy.

Nie używanie produktów do stylizacji
Znalezienie odpowiedniego produktu do stylizacji, który może nadać włosom grubość i objętość, jest monumentalne dla osób z przerzedzonymi włosami. Jeśli chcesz, aby Twoje włosy wyglądały i wydawały się grubsze, najlepiej przed suszeniem użyć sprayu zwiększającego objętość lub zagęszczającego.

Unikanie koloru
Chociaż prawdopodobnie masz najlepsze intencje w swojej misji, aby nie farbować włosów, możesz być zaskoczony, gdy dowiesz się, że dodanie odrobiny koloru może zdziałać cuda w zwiększaniu grubości. Często, kiedy farbujesz włosy lub dodajesz pasemka, tworzysz iluzję pełniejszych włosów, po prostu tworząc kontrast cieni i lekkości.

Nie używam odżywki
Jeśli za wszelką cenę unikasz używania odżywki z obawy, że Twoje włosy staną się zbyt płaskie, pomyśl jeszcze raz. Podobnie jak twarz, skóra głowy również potrzebuje nawilżenia. Odżywka zwiększająca objętość, działała na wiotkie i cienkie włosy, aby wydobyć jak największą ilość ciała z każdego pasma włosów.

Mycie włosów
Jeśli masz cienkie i delikatne włosy, najlepiej unikać ich codziennego mycia. Konsystencja codziennego mycia włosów może je rozrzedzić i wysuszyć, czyniąc je wyjątkowo łamliwymi.

Nie przyjmowanie multiwitamin, które wspomagają wzrost włosów
Niedobór witamin, może spowodować wypadanie włosów. Dlatego zażywaj witaminę do włosów, skóry i paznokci, taką jak biotyna. Włosy są często odbiciem czegoś, co dzieje się w Twoim ciele i czasami po prostu musisz się upewnić, że dbasz o siebie..

Nadużywanie pudru maskującego
Aby zakryć obszary skóry głowy, które mogą być przerzedzone lub całkowicie łyse, wiele osób używa proszków, które mają naśladować wygląd włosów. To kolorowe włókno, które wtryskuje się na skórę głowy, aby stworzyć gęstość wokół łodygi włosa, a sproszkowana substancja włókien na skórze głowy. Jeśli będzie się to powtarzać codziennie przez miesiące i lata, mieszek włosowy zostanie bardzo zatkany i dusi się, powodując większe wypadanie włosów.

Nadużywanie przedłużania włosów
Przedłużenia mogą natychmiast dać ci grubsze, pełniejsze włosy, których szukasz, ale z biegiem czasu mocno obciążają włosy, do których są przyczepione, co powoduje łysienie bliznowaciejące. Najważniejsze jest, aby zmieniać fryzurę co trzy miesiące, aby włosy i skóra głowy były mniej narażone.

Unikanie fryzur
Nawet tym, którzy mają przerzedzone włosy, lepiej jest regularnie strzyc i wzmacniać końce, niż odwiedzać salon tylko kilka razy w roku. Regularne czyszczenie zapewni Ci zdrowe włosy, a czyste, ostre końce nadadzą Ci wygląd pełniejszych włosów

5 1 vote
Article Rating
Modniś

Modniś

napisz komentarz

6 zl za publikacje artykuł sponsorowany Tylko 6 zł za publikacje artykułów sponsorowanych na naszych portalach. Wejdź i zamów reklamę na portalu w formie artykułu sponsorowanego i inne formy.

Podobne artykuły

Kategorie
1
0
Would love your thoughts, please comment.x