10 powodów, dla których warto jeść więcej pomidorów

10 powodów, dla których warto jeść więcej pomidorów

Pomidory są pełne wielu korzyści zdrowotnych. W rzeczywistości są niezwykle wszechstronne i można je przygotować na pozornie nieskończoną liczbę potraw, a także świetnie się je samodzielnie. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się, dlaczego musisz przestać zaniedbywać pomidory w ramach regularnej zbilansowanej diety.

10 powodów, dla których warto jeść więcej pomidorów

Pomidory są dobre dla twojej skóry
Pomidory zawierają wysoki poziom likopenu, który jest substancją stosowaną w niektórych droższych środkach do czyszczenia twarzy, które można kupić bez recepty. Jeśli chcesz wypróbować pomidory do pielęgnacji skóry, musisz zacząć od około ośmiu do dwunastu pomidorów. Obierz pomidory, a następnie umieść skórkę na twarzy, tak aby wnętrze pomidora dotykało skóry. Pozostaw pomidory na twarzy przez co najmniej dziesięć minut, a następnie umyj. Twoja twarz będzie czysta i lśniąca. Może pojawić się zaczerwienienie, ale z czasem powinno zanikać.

Pomidory pomagają zapobiegać kilku rodzajom raka
Przeprowadzono wiele badań wskazujących, że wysoki poziom likopenu w pomidorach zmniejsza ryzyko zachorowania na raka prostaty, jelita grubego i żołądka. Likopen jest naturalnym przeciwutleniaczem, który działa skutecznie w celu spowolnienia wzrostu komórek rakowych. Gotowane pomidory wytwarzają jeszcze więcej likopenu, więc śmiało przygotuj porcję słynnej zupy pomidorowej mamy.

Pomidory pomagają utrzymać mocne kości
Pomidory zawierają znaczną ilość wapnia i witaminy K. Oba te składniki odżywcze są niezbędne do wzmocnienia i wykonywania drobnych napraw kości oraz tkanki kostnej.

Pomidory pomagają naprawić szkody spowodowane paleniem
Nie, jedzenie pomidorów nie jest najnowszą modą, która pomoże ci rzucić palenie. Jednak pomidory mogą zmniejszyć liczbę uszkodzeń wyrządzonych ciału przez palenie papierosów. Pomidory zawierają kwas kumarynowy i kwas chlorogenowy, które chronią organizm przed czynnikami rakotwórczymi wytwarzanymi z dymu papierosowego.

Pomidory dostarczają niezbędnych przeciwutleniaczy
Pomidory zawierają dużo witaminy A i witaminy C. Wynika to przede wszystkim z tego, że witaminy te i beta-karoten działają jako przeciwutleniacze w celu neutralizacji szkodliwych wolnych rodników we krwi. Wolne rodniki w krwiobiegu są niebezpieczne, ponieważ mogą prowadzić do uszkodzenia komórek. Pamiętaj, im bardziej czerwony pomidor jesz, tym więcej zawiera beta-karotenu. Ponadto należy również pamiętać, że gotowanie niszczy witaminę C, więc dla tych korzyści pomidory należy jeść na surowo.

Pomidory są dobre dla twojego serca
Ze względu na witaminę B i potas w pomidorach skutecznie obniżają poziom cholesterolu i obniżają ciśnienie krwi. Dlatego poprzez włączenie pomidorów do regularnej zbilansowanej diety możesz skutecznie zapobiegać zawałom serca, udarom oraz wielu innym problemom związanym z sercem, które mogą zagrozić Twojemu życiu.

Pomidory są dobre dla twoich włosów
Witamina A w pomidorach działa idealnie, aby twoje włosy były lśniące i mocne. Ponadto czyni cuda dla oczu, skóry, kości i zębów.

Pomidory są dobre dla twoich nerek
Dodanie pomidorów bez nasion do diety zostało udowodnione w niektórych badaniach, aby zmniejszyć ryzyko kamieni nerkowych.

Pomidory są dobre dla twoich oczu
Witamina A znajdująca się w pomidorach jest fantastyczna dla poprawy twojego wzroku. Ponadto jedzenie pomidorów jest jednym z najlepszych produktów do jedzenia, aby zapobiec rozwojowi ślepoty nocnej.

Pomidory dla diabetyków
Pomidory są pełne cennego minerału zwanego chromem. Działa skutecznie, aby pomóc diabetykom utrzymać poziom cukru we krwi pod lepszą kontrolą.

5 1 vote
Article Rating
Modniś

Modniś

napisz komentarz

6 zl za publikacje artykuł sponsorowany Tylko 6 zł za publikacje artykułów sponsorowanych na naszych portalach. Wejdź i zamów reklamę na portalu w formie artykułu sponsorowanego i inne formy.

Podobne artykuły

Kategorie
1
0
Would love your thoughts, please comment.x