co zrobić żeby dziurki w uszach nie zarosły

Znaleziony temat: co zrobić żeby dziurki w uszach nie zarosły

Jak zadbać o dziurki w uszach, aby nie zarosły – poradnik

Dziurki w uszach są popularnym sposobem na ozdobienie naszego wyglądu. Często decydujemy się na przekłucie uszu, aby móc nosić różnego rodzaju kolczyki i biżuterię. Jednak, jeśli nie będziemy odpowiednio dbać o nasze przekłute uszy, istnieje ryzyko, że dziurki zarosną i będziemy musieli je ponownie przekłuwać. W tym artykule przedstawimy kilka porad, jak zadbać o dziurki w uszach, aby utrzymać je w dobrym stanie.

1. Higiena jest kluczowa
Przede wszystkim, pamiętaj o zachowaniu odpowiedniej higieny. Przekłute uszy należy regularnie czyścić, aby zapobiec infekcjom. Możesz to zrobić za pomocą specjalnego płynu do czyszczenia uszu, który można zakupić w aptece. Delikatnie przetrzyj dziurki w uszach oraz kolczyki, aby usunąć wszelkie zanieczyszczenia i bakterie.

2. Unikaj zmieniających się trendów
Moda jest zmienna, ale jeśli chcesz utrzymać dziurki w uszach w dobrym stanie, unikaj przesadnego eksperymentowania z różnymi rodzajami biżuterii. Niektóre kolczyki mogą być wykonane z materiałów, które mogą podrażniać skórę i powodować infekcje. Wybieraj kolczyki wykonane z bezpiecznych materiałów, takich jak chirurgiczna stal nierdzewna lub tytan.

3. Odpoczywaj od biżuterii
Jeśli zauważysz, że skóra wokół dziurek jest podrażniona lub zaczerwieniona, zrób sobie przerwę od noszenia kolczyków. Pozwól swoim uszom odpocząć i się zagoić. Jeśli masz wrażenie, że dziurki zarosły, nie próbuj ich samodzielnie przekłuwać. Skonsultuj się z profesjonalnym jubilerem lub lekarzem, aby uniknąć powikłań.

4. Unikaj kontaktu z wodą
Gdy twoje uszy są świeżo przekłute, unikaj kontaktu z wodą, szczególnie w basenie lub w miejscach publicznych, takich jak sauny. Woda może zawierać bakterie, które mogą powodować infekcje. Jeśli musisz umyć włosy, staraj się unikać kontaktu wody z przekłutymi uszami. Jeśli jednak dojdzie do kontaktu z wodą, dokładnie wysusz uszy i delikatnie przetrzyj je płynem do czyszczenia uszu.

5. Regularne kontrole u jubilera

Napisz komentarz do wpisu, powiedz nam czy Ci pomógł: co zrobić żeby dziurki w uszach nie zarosły

0 0 votes
Article Rating
Modniś

Modniś

napisz komentarz

6 zl za publikacje artykuł sponsorowany Tylko 6 zł za publikacje artykułów sponsorowanych na naszych portalach. Wejdź i zamów reklamę na portalu w formie artykułu sponsorowanego i inne formy.

Podobne artykuły

Kategorie
0
Would love your thoughts, please comment.x