ćwiczenia na kaptury hantlami

Znaleziony temat: ćwiczenia na kaptury hantlami

Jak wykonać ćwiczenia na kaptury hantlami

Ćwiczenia na kaptury hantlami są doskonałym sposobem, aby wzmocnić i ukształtować mięśnie pleców. Nie tylko poprawiają one postawę, ale także zapobiegają bólom pleców i kontuzjom. W tym artykule przedstawimy Ci kilka prostych, ale skutecznych ćwiczeń na kaptury hantlami, które możesz wykonywać w domu lub na siłowni.

Przed rozpoczęciem ćwiczeń ważne jest, aby dobrze się rozgrzać. Możesz to zrobić poprzez kilka minut marszu na bieżni lub jazdę na rowerze stacjonarnym. Pamiętaj również o rozciąganiu mięśni pleców, aby uniknąć kontuzji.

1. Wiosłowanie hantlami
Stan na prostych nogach, jedną stopę nieco z przodu drugiej. Pochyl się do przodu, trzymając hantle w obu rękach. Zegnij kolana i pochyl tułów do momentu, gdy jest równoległy do podłogi. Następnie unieś hantle w kierunku brzucha, napinając mięśnie pleców. Powoli opuść hantle i powtórz ćwiczenie.

2. Przyciąganie hantli do klatki piersiowej
Stan na prostych nogach, hantle w obu rękach, dłonie skierowane do ciebie. Pochyl się lekko do przodu, zginając kolana. Trzymając hantle blisko ciała, unieś je w kierunku klatki piersiowej, napinając mięśnie pleców. Powoli opuść hantle i powtórz ćwiczenie.

3. Wyciskanie hantli w leżeniu
Połóż się na płaskiej ławce, trzymając hantle w obu rękach. Ramiona powinny być wyprostowane, a hantle w linii prostej nad klatką piersiową. Powoli opuść hantle do poziomu klatki piersiowej, a następnie wyciśnij je do góry, napinając mięśnie pleców. Powtórz ćwiczenie.

4. Wznosy boczne hantlami
Stan na prostych nogach, hantle w obu rękach, ramiona wzdłuż ciała. Unieś hantle na boki, aż znajdą się na wysokości barków. Powoli opuść hantle i powtórz ćwiczenie.

Pamiętaj, aby wykonywać ćwiczenia na kaptury hantlami w sposób kontrolowany i z umiarem. Nie przeciążaj się i słuchaj swojego ciała. Jeśli

Napisz komentarz do wpisu, powiedz nam czy Ci pomógł: ćwiczenia na kaptury hantlami

0 0 votes
Article Rating
Modniś

Modniś

napisz komentarz

6 zl za publikacje artykuł sponsorowany Tylko 6 zł za publikacje artykułów sponsorowanych na naszych portalach. Wejdź i zamów reklamę na portalu w formie artykułu sponsorowanego i inne formy.

Podobne artykuły

Kategorie
0
Would love your thoughts, please comment.x