ćwiczenia na kaptury z gumami

Znaleziony temat: ćwiczenia na kaptury z gumami

Jak wykonać ćwiczenia na kaptury z gumami – poradnik

W dzisiejszych czasach dbanie o kondycję fizyczną i regularne ćwiczenia stały się niezwykle popularne. Jednym z najważniejszych aspektów treningu jest rozwój mięśni grzbietu, a szczególnie kapturów. Kaptury to grupa mięśni znajdujących się na górnej części pleców, które odpowiadają za utrzymanie i stabilizację kręgosłupa. W tym artykule przedstawimy Ci kilka ćwiczeń na kaptury z wykorzystaniem gum do treningu.

1. Wiosłowanie z gumami

To jedno z najskuteczniejszych ćwiczeń na rozwinięcie kapturów. Aby je wykonać, potrzebujesz gumy do treningu o odpowiednim stopniu oporu. Zacznij od stania na gumie, trzymając jej końce w obu rękach. Następnie pochyl się do przodu, utrzymując prostą linię pleców. Zegnij kolana i utrzymując je w lekkim ugięciu, przyciągnij gumę do klatki piersiowej, jednocześnie unosząc łokcie do tyłu. Powtórz to ćwiczenie 10-12 razy w trzech seriach.

2. Wyciskanie barków z gumami

To ćwiczenie pomoże Ci wzmocnić kaptury oraz mięśnie barków. Znów będziesz potrzebować gumy do treningu o odpowiednim stopniu oporu. Zacznij od stania na gumie, trzymając jej końce w obu rękach, a ramiona powinny być wyprostowane. Następnie unieś gumę do góry, jednocześnie zginając łokcie. Wytrzymaj przez kilka sekund, a następnie powoli opuść gumę do pozycji wyjściowej. Powtórz to ćwiczenie 10-12 razy w trzech seriach.

3. Podciąganie gumy do siebie

To ćwiczenie jest doskonałe do rozwinięcia kapturów oraz mięśni pleców. Zaczynając od stania na gumie, trzymaj jej końce w obu rękach, a ramiona powinny być wyprostowane. Następnie zegnij łokcie i przyciągnij gumę do klatki piersiowej, jednocześnie unosząc łopatki do tyłu. Wytrzymaj przez kilka sekund, a następnie powoli opuść gumę do pozycji wyjściowej. Powtórz to ćwiczenie 10-12 razy w trzech seriach.

Pamiętaj, że przed rozpoczęciem treningu zawsze warto rozgrzać mięśnie. Możesz to zrobić poprze

Napisz komentarz do wpisu, powiedz nam czy Ci pomógł: ćwiczenia na kaptury z gumami

0 0 votes
Article Rating
Modniś

Modniś

napisz komentarz

6 zl za publikacje artykuł sponsorowany Tylko 6 zł za publikacje artykułów sponsorowanych na naszych portalach. Wejdź i zamów reklamę na portalu w formie artykułu sponsorowanego i inne formy.

Podobne artykuły

Kategorie
0
Would love your thoughts, please comment.x