cwiczenia na wielkie kaptury

Znaleziony temat: cwiczenia na wielkie kaptury

Cwiczenia na wielkie kaptury – jak zadbać o swoje plecy?

Wielkie kaptury to obszar mięśniowy znajdujący się na górnej części pleców, który często jest zaniedbywany podczas treningu. Jednak zadbane kaptury nie tylko poprawiają naszą postawę, ale także pomagają w zapobieganiu bólom pleców. W tym artykule podpowiemy Ci, jak wykonać kilka prostych ćwiczeń, które pomogą Ci w wzmocnieniu i rozciągnięciu mięśni wielkich kapturów.

1. Wiosłowanie sztangą
To jedno z najbardziej efektywnych ćwiczeń na kaptury. Usiądź na ławce, weź sztangę w obie ręce i pochyl się do przodu, trzymając sztangę na wyciągniętych rękach. Następnie unieś łokcie, przyciągając sztangę do klatki piersiowej. Powtórz ruch kilkanaście razy, dbając o utrzymanie prawidłowej techniki wykonania.

2. Wiosłowanie hantlami
Podobnie jak w przypadku wiosłowania sztangą, wiosłowanie hantlami jest świetnym ćwiczeniem na kaptury. Stań w lekkim rozkroku, pochyl się do przodu i trzymaj hantle w obu rękach. Następnie unieś łokcie, przyciągając hantle do klatki piersiowej. Pamiętaj, aby utrzymywać stabilną pozycję pleców i nie wyginać ich w łuk. Powtórz ruch kilkanaście razy.

3. Wznosy ramion z hantlami
Ten prosty ruch pomoże wzmocnić mięśnie kapturów. Stań w lekkim rozkroku, trzymając hantle w obu rękach. Następnie unieś ramiona na boki, utrzymując je prosto. Powoli opuść hantle i powtórz ruch kilkanaście razy. Pamiętaj, aby nie unoszyć ramion zbyt wysoko i utrzymywać kontrolę nad ruchem.

4. Rozciąganie kapturów
Równie ważne jak wzmocnienie mięśni kapturów jest ich rozciąganie. Usiądź na podłodze, zegnij jedną nogę i oprzyj stopę tej nogi na zewnątrz uda drugiej nogi. Następnie pochyl się do przodu, starając się dotknąć kolanem podłogi. Poczuj rozciąganie mięśni kapturów i utrzymuj tę pozycję przez kilka sekund. Powtórz to samo z drugą nogą.

5. Pływanie
Pływanie

Napisz komentarz do wpisu, powiedz nam czy Ci pomógł: cwiczenia na wielkie kaptury

0 0 votes
Article Rating
Modniś

Modniś

napisz komentarz

6 zl za publikacje artykuł sponsorowany Tylko 6 zł za publikacje artykułów sponsorowanych na naszych portalach. Wejdź i zamów reklamę na portalu w formie artykułu sponsorowanego i inne formy.

Podobne artykuły

Kategorie
0
Would love your thoughts, please comment.x