czemu podklad ciemnieje

Znaleziony temat: czemu podklad ciemnieje

Jak dbać o podkład, aby nie ciemniał – poradnik

Podkład to podstawa każdego makijażu. Dzięki niemu możemy wyrównać koloryt skóry, ukryć niedoskonałości i nadać jej promienny wygląd. Niestety, niektóre podkłady mogą z czasem ciemnieć na skórze, co powoduje nieestetyczny efekt. Dlatego w tym artykule podpowiemy Ci, jak dbać o swój podkład, aby utrzymał swoją pierwotną barwę przez dłuższy czas.

1. Wybierz odpowiedni podkład dla swojej skóry
Przed zakupem podkładu zwróć uwagę na jego skład i przeznaczenie. Jeśli masz skórę tłustą, wybierz podkład o matującym działaniu, który utrzyma się na skórze przez dłuższy czas. Jeśli natomiast masz skórę suchą, wybierz podkład nawilżający, który nie będzie podkreślał suchych miejsc na twarzy. Wybór odpowiedniego podkładu dla swojego typu skóry jest kluczowy, ponieważ podkład dostosowany do jej potrzeb będzie się trzymał na niej lepiej.

2. Przygotuj skórę przed nałożeniem podkładu
Przed nałożeniem podkładu ważne jest, aby skóra była odpowiednio oczyszczona i nawilżona. Zadbaj o regularne oczyszczanie twarzy oraz stosowanie kremów nawilżających. Jeśli skóra jest sucha, możesz również użyć bazy pod makijaż, która dodatkowo nawilży skórę i utrzyma podkład na miejscu.

3. Nakładaj podkład warstwami
Aby uniknąć ciemnienia podkładu, warto nakładać go na skórę warstwami. Niezależnie od tego, czy używasz pędzla, gąbki czy palców, nałóż cienką warstwę podkładu, a następnie poczekaj chwilę, aż się wchłonie. Jeśli potrzebujesz większego krycia, nałóż kolejną cienką warstwę. Ważne jest, aby nie nakładać zbyt dużej ilości podkładu na raz, ponieważ może to prowadzić do jego ciemnienia.

4. Używaj odpowiednich kosmetyków do pielęgnacji skóry
Nie tylko podkład ma wpływ na to, czy będzie ciemniał na skórze. Ważne jest również używanie odpowiednich kosmetyków do pielęgnacji skóry. Unikaj produktów, które mogą powodować reakcje chemiczne z podkładem, takich jak olejki czy kremy o zbyt gęstej konsyst

Napisz komentarz do wpisu, powiedz nam czy Ci pomógł: czemu podklad ciemnieje

0 0 votes
Article Rating
Modniś

Modniś

napisz komentarz

6 zl za publikacje artykuł sponsorowany Tylko 6 zł za publikacje artykułów sponsorowanych na naszych portalach. Wejdź i zamów reklamę na portalu w formie artykułu sponsorowanego i inne formy.

Podobne artykuły

Kategorie
0
Would love your thoughts, please comment.x