dekolty w bluzkach

Znaleziony temat: dekolty w bluzkach

Dekolty w bluzkach – jak wybrać odpowiedni fason i wykroje?

Bluzki są nieodłącznym elementem damskiej garderoby i mogą stanowić doskonałe uzupełnienie wielu stylizacji. Jednym z kluczowych elementów bluzek jest dekolt, który nadaje im charakteru i wyjątkowego uroku. Wybór odpowiedniego dekoltu może być jednak trudny, dlatego w tym artykule podpowiemy, jak dobrać idealny fason i wykroje dla swojej sylwetki.

Pierwszym krokiem jest rozpoznanie swojego typu sylwetki. Wyróżniamy kilka podstawowych typów, takich jak klepsydra, jabłko, gruszka czy prostokąt. Każdy z tych typów ma swoje cechy charakterystyczne i wymaga innego podejścia do wyboru dekoltu.

Jeśli masz sylwetkę typu klepsydra, czyli wąską talię i proporcjonalne biodra oraz biust, możesz pozwolić sobie na wiele różnych fasonów bluzek. Możesz eksperymentować zarówno z dekoltami głębokimi, jak i płytkimi. Warto jednak pamiętać, żeby nie przesadzić z odsłanianiem, aby nieco zbalansować proporcje.

Jeżeli Twoja sylwetka przypomina kształt jabłka, czyli masz pełniejszy brzuch i biust, a biodra są węższe, warto postawić na dekolty w kształcie litery V. Taki fason optycznie wydłuży szyję i wysmukli całą sylwetkę. Unikaj dekoltów typu „łódka”, które mogą dodatkowo poszerzyć ramiona.

Dla sylwetki typu gruszka, czyli z węższymi ramionami i biodrami, a pełniejszymi udami, idealnym wyborem będą dekolty w kształcie litery U lub łódka. Takie fasony będą subtelnie eksponować ramiona i równoważyć proporcje między górną i dolną częścią ciała.

Jeśli Twoja sylwetka jest bardziej prostokątna, czyli nie wyróżnia się zbytnio w talii, warto postawić na dekolty w kształcie litery V lub serca. Taki fason doda Twojej sylwetce kobiecości i stworzy iluzję pięknie zarysowanej talii.

Wybierając dekolt do bluzki, warto również zwrócić uwagę na materiał, z którego jest wykonana. Jeśli masz większy biust, warto postawić na elastyczne tkaniny, które będą się dopasowywać do Twojej figury. Jeśli natomiast chcesz optycznie powiększyć biust

Napisz komentarz do wpisu, powiedz nam czy Ci pomógł: dekolty w bluzkach

0 0 votes
Article Rating
Modniś

Modniś

napisz komentarz

6 zl za publikacje artykuł sponsorowany Tylko 6 zł za publikacje artykułów sponsorowanych na naszych portalach. Wejdź i zamów reklamę na portalu w formie artykułu sponsorowanego i inne formy.

Podobne artykuły

Kategorie
0
Would love your thoughts, please comment.x