Domowe sposoby na pielęgnację włosów

Domowe sposoby na pielęgnację włosów

W drogeriach znajdziemy mnóstwo kosmetyków, w postaci olejków i odżywek, które mają nam ułatwić dbanie o włosy. Okazuje się jednak, że źle dobrany kosmetyk do pielęgnacji, może mieć działanie całkowicie odwrotne. Wówczas, niezbędna jest jego zmiana, co wiąże się z kolejnym wydatkiem, a tego typu produkty, często nie należą do najtańszych. Dlaczego by więc nie zaoszczędzić i nie zacząć pielęgnować włosów domowymi sposobami?

Wykorzystaj surowe jajka

Jajka na pewno każda z nas ma w swojej lodówce. Okazuje się, że mogą one mieć zbawienny wpływ na nasze włosy. Samo surowe żółtko jajka, bogate jest w niezbędne tłuszcze, a surowe białko ma działanie silnie nawilżające. Dodatkowo w jajku znajdziemy enzymy, które pomogą uporać się z przetłuszczającymi się włosami. Jak wykorzystać więc jajko? Otóż jeśli jesteście posiadaczkami włosów normalnych, użyjcie całego jajka. Jeśli natomiast wasze włosy są suche- wykorzystajcie tylko żółtko. Z kolei panie w włosami przetłuszczającymi się, powinny zastosować jedynie białko. Wystarczy odpowiednio rozmieszać jajko lub jego część, w zależności od długości włosów i powstałą mieszankę nałożyć na włosy. Możemy ją wetrzeć i pozostawić na około 20 minut. Następnie spłukujemy ją letnią wodą. Całe jajka oraz żółtka, można nakładać na włosy raz w miesiącu. Jeśli natomiast stosujemy kurację z białek, powtarzajmy ją co dwa tygodnie.

Użyj wyrobów mlecznych

Chyba każda z nas, zna ten problem iż po wielokrotnych stylizacjach i używaniu różnych kosmetyków, które maja utrzymać naszą fryzurę przez cały dzień, włosy stają się suche, łamliwe i pozbawione blasku. Okazuje się, że rozwiązaniem tego problemu mogą być produkty mleczne takie jak np. śmietana lub jogurt naturalny. Zawarty w nich kwas mlekowy oczyści włosy, a tłuszcze dodatkowo je nawilżą. Przygotuj więc mieszankę z pół szklanki kwaśnej śmietany lub jogurtu i nałóż ją na wilgotne włosy. Po około 20 minutach zmyj ją najpierw ciepłą, a następnie zimną wodą. Na sam koniec dodatkowo umyj włosy szamponem. Taką kurację, możesz powtarzać co dwa tygodnie.

Postaw swoim włosom piwo

Mało kto wie, ale piwo zawiera bardzo dużą ilość drożdży, które pozytywnie wpłyną na włosy zmęczone i pozbawione witalności. W tym celu wystarczy przygotować mieszankę z pół szklanki piwa- którą w pierwszej kolejności odstawiamy w ciepłe miejsce na kilka godzin, a następnie dodajemy jedną łyżeczkę oleju, a także surowe jajko. Tak powstałą miksturę nakładamy lub wcieramy we włosy i pozostawiamy na około 15 minut. Po upływie tego czasu, możemy włosy spłukać zimną wodą. Dobrym sposobem jest także przelanie zwietrzałego piwa, do butelki po spray’u. Wówczas, możemy stosować ją na suche włosy. Parująca ciesz, pozostawia białka pszenicy, chmielu i słodu co znacznie wzmacnia strukturę włosa.

Domowe sposoby na pielęgnacje włosów, są nie tylko skuteczne, ale przede wszystkim tanie. Dodatkowo możemy lepiej dopasować pielęgnację do potrzeb naszych włosów. Efekty tego typu kuracji, można zauważyć już po miesiącu regularnego stosowania, a nasze włosy odwdzięczą się nam pięknym i zdrowym wyglądem.

Artykuł przygotowano przy współpracy z www.fryzjerwokulski.pl

5 1 vote
Article Rating
Modniś

Modniś

napisz komentarz

6 zl za publikacje artykuł sponsorowany Tylko 6 zł za publikacje artykułów sponsorowanych na naszych portalach. Wejdź i zamów reklamę na portalu w formie artykułu sponsorowanego i inne formy.

Podobne artykuły

Kategorie
0
Would love your thoughts, please comment.x