Gdzie warto bywać w Warszawie?

Gdzie warto bywać w Warszawie?

Jesteś w Warszawie na kilka dni i nie wiesz, gdzie warto się wybrać i co warto zobaczyć? Z tym artykułem nie będzie to już takie trudne! Przedstawiamy miejsca, które dla nas są najbardziej warte uwagi.

  1. Łazienki Królewskie – pobyt w Warszawie bez odwiedzenia historycznych łazienek to niepełny pobyt w Warszawie! Jest to zespół pałacowo-ogrodowy założony przez Stanisława Augusta Poniatowskiego w XVIII wieku. Turyści opisują to miejsce jako wspaniały, relaksujący park z przepięknymi widokami. W każdą niedzielę lata ponadto, w parku odbywają się koncerty z muzyką klasyczną dla zainteresowanych.
  2. Rynek Starego Miasta – jest to plac o wymiarach 90 na 73 metry na warszawskim Starym Mieście, otoczony pięknymi, starymi budowlami. W obrębie placu znajdziemy wiele sklepów z pamiątkami, restauracji z lokalnym jedzeniem, kawiarni.
  3. Muzeum Narodowe w Warszawie – jest to największe muzeum w Warszawie, muzeum sztuki, założone w 1862 roku jako Muzeum Sztuk Pięknych. Jest to jedno z najstarszych muzeów sztuki w Polsce. Jego zbiory liczą około 830 tysięcy dzieł sztuki polskiej i światowej, więc jeśli jesteś miłośnikiem sztuki, to muzeum będzie dla Ciebie wisienka na torcie!
  4. Kino Muranów – kino to powstało po II Wojnie Światowej, w jednym z budynków Muranowa Południowego. W 2016 roku miejsce to przeszło remont generalny. Klienci kina opisują go jako miejsce ze wspaniałym klimatem, jak i wewnątrz, tak i na zewnątrz. Wielkim plusem kina jest to, że sale mają swoje imiona, a nie numerki, co nadaje jeszcze więcej klimatu. Ciekawy repertuar, bardzo krótkie reklamy, a nawet brak popcornu umilą wielu osobą seans i sprawiają, że Kino Muranów to jedno z ciekawszych kin alternatywnych w Warszawie. Przed kinem, na skwerze Batalionu Harcerskiego AK „Wigry” znajduje się zabytkowa fontanna z 1866 roku, co także przykuje uwagę odwiedzających, którzy interesują się historią Polski i Warszawy.
  5. Teatr Syrena – teatr specjalizuje się w musicalach, co będzie gratką dla osób lubiących takie klimaty. Mieści się on w dawnej ujeżdżalni koni, o czym przypomina zawieszony nad wysoką bramą z lewej strony wejścia koński łeb. Odwiedzający są zadowoleni z usług teatru – nowoczesna sala, wygodne fotele, klimatyzacja i miła obsługa to na pewno wielkie plusy tego miejsca.

Wyżej wymienione miejsca to tylko parę z tych, które warto zobaczyć podczas pobytu w stolicy, albo mieszkając w niej. Więcej ciekawych miejsc mogą Państwo zobaczyć w Warszawskiej bazie miejsc kulturalnych.

Życzymy miłego zwiedzania!

 

0 0 votes
Article Rating
Modniś

Modniś

napisz komentarz

6 zl za publikacje artykuł sponsorowany Tylko 6 zł za publikacje artykułów sponsorowanych na naszych portalach. Wejdź i zamów reklamę na portalu w formie artykułu sponsorowanego i inne formy.

Podobne artykuły

Kategorie
0
Would love your thoughts, please comment.x