jak ćwiczyć kaptury hantlami

Znaleziony temat: jak ćwiczyć kaptury hantlami

Jak ćwiczyć kaptury hantlami – poradnik treningowy

Kaptury to jedna z najbardziej widocznych partii mięśniowych na naszym ciele. Ich odpowiednie wzmocnienie nie tylko wpływa estetycznie, ale również poprawia postawę i zapobiega bólom pleców. W tym artykule przedstawimy Ci poradnik, jak skutecznie ćwiczyć kaptury hantlami.

1. Wybór odpowiednich hantli
Przed rozpoczęciem treningu musisz wybrać odpowiednie hantle. W zależności od swojej siły i doświadczenia, możesz zdecydować się na lżejsze lub cięższe hantle. Pamiętaj, żeby dopasować obciążenie do swoich możliwości, aby uniknąć kontuzji.

2. Rozgrzewka
Przed rozpoczęciem treningu zawsze wykonaj rozgrzewkę. Możesz zacząć od kilku minut marszu na bieżni lub jazdy na rowerze stacjonarnym. Następnie wykonaj kilka prostych ćwiczeń rozciągających mięśnie ramion i pleców.

3. Przysiad z hantlami
Stanij prosto, trzymając hantle w obu dłoniach. Następnie wykonaj przysiad, jednocześnie unosząc łokcie na boki, tak aby hantle znajdowały się na wysokości barków. Powtórz 10-12 razy w 3 seriach.

4. Wiosłowanie
Przyjmij pozycję stojącą, nogi lekko ugięte w kolanach. Trzymając hantle w obu dłoniach, wyprostuj plecy i unieś ręce, unosząc łokcie na boki. Następnie zegnij łokcie i przyciągnij hantle w stronę klatki piersiowej. Powtórz 10-12 razy w 3 seriach.

5. Unoszenie ramion na boki
Stanij prosto, trzymając hantle w obu dłoniach. Powoli unieś ręce na boki, aż do poziomu barków. Powtórz 10-12 razy w 3 seriach.

6. Unoszenie ramion do przodu
Przyjmij pozycję stojącą, trzymając hantle w obu dłoniach. Powoli unieś ręce do przodu, aż do poziomu barków. Powtórz 10-12 razy w 3 seriach.

7. Rozpiętki na ławce skośnej
Przyjmij pozycję leżącą na ławce skośnej, trzymając hantle w obu dłoniach. Powoli rozsuń ramiona na boki, aż do momentu, gdy hantle znajdą się na wysokości barków. Powtórz 10

Napisz komentarz do wpisu, powiedz nam czy Ci pomógł: jak ćwiczyć kaptury hantlami

0 0 votes
Article Rating
Modniś

Modniś

napisz komentarz

6 zl za publikacje artykuł sponsorowany Tylko 6 zł za publikacje artykułów sponsorowanych na naszych portalach. Wejdź i zamów reklamę na portalu w formie artykułu sponsorowanego i inne formy.

Podobne artykuły

Kategorie
0
Would love your thoughts, please comment.x