Jak zachować spokój tego lata?

Jak zachować spokój tego lata?

Możesz tego lata utrzymać siebie i swój dom w chłodzie i jednocześnie być przyjaznym dla środowiska. Dla wielu osób lato to grillowanie, krykiet na plaży i kąpiel w basenie. Ale są dni, kiedy to ostre letnie słońce nie jest tak zabawne, a podkręcenie klimatyzacji w domu wydaje się być jedyną opcją. Wszyscy tam byliśmy – te czasy, kiedy chcesz po prostu zamienić swój dom w zamrażarkę i zapomnieć o rachunku za energię w następnym kwartale.

Jak zachować spokój tego lata?

 

Należy jednak pamiętać, że wysokie zużycie energii związane z chłodzeniem domów latem przyczynia się do emisji gazów cieplarnianych i globalnego ocieplenia. Zapoznaj się z tymi wskazówkami, które zapewnią chłód Tobie i Twojemu domowi, zaoszczędzą pieniądze i pomogą zachować życzliwość dla ziemi:

Zamknij rolety
Zamknij rolety, zwłaszcza w oknach wychodzących na północ i zachód, aby znacznie schłodzić dom. Jeszcze lepiej, zainwestuj w zasłony blokujące, aby chronić swój dom przed ostrym letnim słońcem.

Zablokuj ciepło
Zatrzymanie ciepła przedostającego się do domu oznacza przede wszystkim mniejsze wydatki na chłodzenie. Zacieniaj okna i ściany za pomocą zewnętrznych osłon, takich jak żaluzje, markizy lub duże rośliny doniczkowe. Zasadź drzewa liściaste, które latem rzucają cień na Twój dom, a zimą nadal pozwalają promieniom słońca. Jeśli możesz, zainwestuj w przyciemnianie okien i uzupełnij izolację sufitu – pomoże to utrzymać ciepło również zimą.

Wyreguluj wentylatory sufitowe
Czasami możesz mieć wrażenie, że wentylatory sufitowe po prostu tłoczą gorące powietrze dookoła domu, zamiast go ochładzać. Cóż, nie mylisz się – fani, którzy nie obracają się w kierunku przeciwnym do ruchu wskazówek zegara, mogą właśnie to robić! Ustaw wentylatory sufitowe tak, aby latem obracały się w kierunku przeciwnym do ruchu wskazówek zegara, aby skierować powietrze prosto w dół, pomagając uzyskać efekt chłodzenia, a zimą zgodnie z ruchem wskazówek zegara, aby wciągać chłodne powietrze. W cieplejsze dni ustaw prędkość wentylatora na wysoką, aw chłodniejsze dni najlepiej działa na niskich. Wentylatory sufitowe mogą być również używane jako uzupełnienie innych typów chłodzenia, więc sprawdzenie, czy obracają się we właściwym kierunku, może znacząco wpłynąć na temperaturę w Twoim domu.

Zamknij drzwi i uszczelnij szczeliny
Zamknij drzwi do pomieszczeń, których nie używasz, aby utrzymać chłodne powietrze tam, gdzie jest ono najbardziej potrzebne. Uszczelnij szczeliny wokół drzwi i okien oraz zastosuj osłony przeciwwiatrowe, aby chłodne powietrze nie uciekało.

Spotkaj się wieczorem
Zamykanie okien i pozostanie w środku może być świetnym pomysłem w ciągu dnia, ale kiedy robi się chłodniej wieczorem, możesz otworzyć dom, aby w naturalny sposób ochłodzić dom – po prostu zamknij go na noc. Gotowanie kolacji na podwórku lub w parku może być również fajniejszą alternatywą dla zaparowanej kuchni, więc jak najlepiej wykorzystaj chłodny powiew.

Wyluzuj
Popijaj lodowate napoje, nałóż wilgotną szmatkę na szyję i inne miejsca ucisku na ciele lub weź zimny prysznic, aby ochłodzić ciało bez konieczności włączania klimatyzacji.

Zhakuj wentylator
Nie ma klimatyzacji? Bez obaw! Sprytnie umieszczona miska lodu to wszystko, czego potrzebujesz, aby zamienić wentylator w maszynę do zimnej mgły. Umieść płytką miskę lub tacę z lodem przed wentylatorem, aby uzyskać lodowaty powiew, który nie rozbije brzegu.

Wybierz bawełnę
Tkaniny bawełniane są super oddychające i pomagają schłodzić ciało. Noś lekką, luźną odzież wykonaną z oddychających materiałów, takich jak bawełna, i włóż do łóżka bawełniane prześcieradła.

Zmień swoje żarówki
Jeśli masz problemy z chłodzeniem domu i nie możesz zrozumieć, dlaczego, przyczyną może być żarowe żarówki.

5 1 vote
Article Rating
Modniś

Modniś

napisz komentarz

6 zl za publikacje artykuł sponsorowany Tylko 6 zł za publikacje artykułów sponsorowanych na naszych portalach. Wejdź i zamów reklamę na portalu w formie artykułu sponsorowanego i inne formy.

Podobne artykuły

Kategorie
1
0
Would love your thoughts, please comment.x