kaptury cwiczenia hantlami

Znaleziony temat: kaptury cwiczenia hantlami

Jak wykonać ćwiczenia z kapturami hantlami – poradnik dla początkujących

W dzisiejszych czasach coraz więcej osób zwraca uwagę na swoje zdrowie i kondycję fizyczną. Regularne ćwiczenia stały się nieodłącznym elementem codziennego życia. Jednym z popularnych akcesoriów, które mogą pomóc w treningu, są kaptury hantlami. W tym artykule przedstawimy prosty poradnik dla początkujących, jak wykonywać ćwiczenia z kapturami hantlami.

1. Wybór odpowiednich hantli

Przed rozpoczęciem treningu z kapturami hantlami, należy wybrać odpowiednią parę hantli. Waga hantli powinna być dostosowana do naszych możliwości i stopnia zaawansowania. Dla początkujących zaleca się hantle o mniejszej wadze, na przykład 2-4 kg. W miarę postępów można stopniowo zwiększać wagę hantli.

2. Rozgrzewka

Przed rozpoczęciem ćwiczeń z kapturami hantlami zawsze należy się rozgrzać. Można to zrobić poprzez kilka minut marszu na bieżni lub poprzez dynamiczne rozciąganie mięśni.

3. Wykroki z kapturami

Pierwsze ćwiczenie, które wykonamy z kapturami hantlami, to wykroki. Stajemy w szerokim rozkroku, trzymając hantle w dłoniach. Następnie wykonujemy wykrok naprzód, zginając jedno kolano pod kątem prostym. Druga noga powinna pozostać wyprostowana. Powtarzamy to ćwiczenie na przemian dla obu nóg. Wykonywanie wykroków z kapturami hantlami wzmacnia mięśnie nóg, pośladków oraz mięśnie stabilizujące korpus.

4. Wyciskanie hantli w leżeniu

Kolejnym ćwiczeniem, które wykonamy z kapturami hantlami, jest wyciskanie hantli w leżeniu. Kładziemy się na płaskiej ławce, trzymając hantle w dłoniach. Ręce powinny być wyprostowane i równoległe do podłogi. Następnie unosimy hantle w górę, prostując ramiona. Powoli opuszczamy hantle do pozycji wyjściowej. Powtarzamy to ćwiczenie kilkanaście razy. Wyciskanie hantli w leżeniu wzmacnia mięśnie klatki piersiowej, ramion oraz triceps.

5. Pompki na kapturach

Kolejne ćwiczenie, które możemy wykonać z

Napisz komentarz do wpisu, powiedz nam czy Ci pomógł: kaptury cwiczenia hantlami

0 0 votes
Article Rating
Modniś

Modniś

napisz komentarz

6 zl za publikacje artykuł sponsorowany Tylko 6 zł za publikacje artykułów sponsorowanych na naszych portalach. Wejdź i zamów reklamę na portalu w formie artykułu sponsorowanego i inne formy.

Podobne artykuły

Kategorie
0
Would love your thoughts, please comment.x