Piżama koronkowa - synonim kobiecości!

Piżama koronkowa – synonim kobiecości!

Pierwsze sploty koronkowe możemy spotkać już w starożytnym Egipcie, zostały wówczas wykonywane techniką makramową. W tym samym czasie podobnych technik zaczęto używać w Chinach, jednak ze względu na to że były to wtedy ciężkie materiałowo wyroby, nie nadawały się do produkcji bielizny.

Kilka słów o koronce

Bardzo podobny wzór do dzisiejszej koronki stosowano w średniowiecznej Europie. Koszty i pracochłonność tej techniki sprawiły jednak, że nie był to materiał bardzo popularny. W okresie renesansu koronka  zaczęła zyskiwać na popularności, a do Polski trafiła za panowania królowej Bony, która lubowała się w sztuce i kulturze. Z kolei lekkie, a zarazem trwałe materiały koronkowe zaczęto produkować na przełomie XIX/XX w. Wtedy bowiem wynaleziono włókna syntetyczne, które idealnie sprawdziły się jako materiał do koronki.

Koronka jest to wyrób włókienniczy, który jest wykonany z plecionki w formie nici. W skład powstałej koronki wchodzi zazwyczaj bawełna, len, lub też poliester. Koronka idealnie podkreśla krój bielizny, czy piżamy. Z pewnością koronkowe wykończenie piżamy będzie bardzo kobiecym, i zmysłowym aspektem.

Rodzaje piżam koronkowych

Zarówno takie materiały jak satyna, oraz bawełna idealnie nadają się jako podszycie, które uzupełnieniem jest koronkowe wykończenie. Zarówno piżama bawełniana jak i piżama satynowa, będą pięknie i kobieco prezentowały się z zestawieniem koronkowym. Sprawdź jednak, który materiał będzie bardziej odpowiadał Twoim potrzebom.

Czym różnią się te materiały?

Na pierwszy rzut oka będzie to powierzchnia materiału. O ile zarówno satyna jak i bawełna są przyjemne w dotyku dla naszej skóry, to jednak ta pierwsza wydaje się być dużo przyjemniejszym materiałem niż bawełna. Satyna ma splot atłasowy, a to sprawia, że jest gładka i śliska. Jest także przyjemnie chłodnym materiałem dla naszej skóry. Na korzyść bawełny z pewnością przemawia to, że lepiej utrzymuje ciepło, pozwalając tym samym skórze oddychać. Natomiast inną zaletą satyny jest to, że nie jest podatna na gniecenie.

Zainspiruj się koronkowymi piżamami z Aiiram.pl! W naszym sklepie znajdziesz wiele kobiecych i subtelnych piżam z koronkowym wykończeniem.

Wśród nich satynowa piżama damska dwuczęściowa z koronką – do wyboru w kolorach: czarnym, piaskowym, purpurowym, szkarłatnym, oraz w odcieniu weneckiego różu. Dla romantyczek została przygotowana wersja z motywem serduszek: piżama satynowa z koronką – serduszka. Do wyboru w kolorze białym, granatowym i różowym.

Piżama satynowa z koronkowym wykończeniem będzie idealna na zbliżający się okres wiosenny oraz letni. Delikatny chłód będzie lekko otulał ciało, i zapewni cudowne doznania sensoryczne. Satynowa piżama zapewni komfort podczas snu, dzięki czemu wstaniesz bardziej wyspana i wypoczęta. W naszych piżamach na pewno będziesz czuła się elegancko i subtelnie!

Pamiętaj także o zapisie do naszego newslettera. W podziękowaniu, otrzymasz 10% kupon rabatowy do wykorzystania w naszym sklepie na pierwsze zakupy.

0 0 votes
Article Rating
Modniś

Modniś

napisz komentarz

6 zl za publikacje artykuł sponsorowany Tylko 6 zł za publikacje artykułów sponsorowanych na naszych portalach. Wejdź i zamów reklamę na portalu w formie artykułu sponsorowanego i inne formy.

Podobne artykuły

Kategorie
0
Would love your thoughts, please comment.x