Suwnice na drodze do idealnych nóg i pośladków

Suwnice na drodze do idealnych nóg i pośladków

Każda kobieta pragnie posiadać długie, szczupłe i smukłe nogi. I choć nie we wszystkich przypadkach natura okazała się być tak łaskawa to są skuteczne sposoby, aby znacząco poprawić ich wygląd. Suwnice bowiem stanowią taki rodzaj urządzenia, który doda zgrabnego charakteru każdej kobiecej sylwetce.

Rodzaje suwnic

W sprzedaży można spotkać dwa rodzaje tego sprzętu. Jeden to model skośny, drugi to tak zwana suwnica Smitha, przeznaczony do wyciskania sztangi przy zajmowaniu różnorodnej pozycji ciała, począwszy od stania, po siad, a kończąc na leżeniu. Wzbogacając codzienny trening o ćwiczenia na tym urządzeniu, stymulujemy do pracy kilka par mięśni, w szczególności jednak są to okolice nóg i pośladków.

Ćwiczenia na suwnicy skośnej

Ten model urządzenia sprzyja wykonywaniu ćwiczeń polegających na wypychaniu platformy nogami w pozycji siedzącej lub leżącej. Ciało układamy tak, aby głowa, plecy i pośladki przylegały do podłoża. Stopy wyprostowane, ustawione na platformie na szerokość większą niż barki, uginamy w kolanach, schodząc do kąta 90 stopni. Na koniec wypychamy dźwignię do góry, osiągając pełne wyprostowanie w kolanach. Ćwiczenie powinno się wykonywać w trzech seriach, po 15 powtórzeń każda.

Suwnice Smitha

Ten model urządzenia daje nam szerokie możliwości wykorzystania. Idealnie bowiem sprawdza się do wykonywania wykroków, przysiadów, wspięć na palce itp. Angażuje do pracy nie tylko nogi, ale również pośladki. W szczególności uwielbiany przez kobiety – z uwagi na szerokie spectrum zastosowania. Nie tylko umożliwia pracę ze zmiennym obciążeniem i pod różnym kątem, ale przede wszystkim sprzyja kształtowaniu idealnych pośladków. I choć suwnice Smitha dają nieograniczone możliwości wykonywania treningów na wszystkie partie mięśniowe to i tak najczęściej wybierane są przysiady. Dlaczego? Powodów jest wiele. Przede wszystkim ograniczają naszą uwagę, co do utrzymywania równowagi, gdyż w całości skupiamy się na dokładnej i precyzyjnej technice ich wykonywania. Zapewniają większy komfort przysiadów u osób borykających się z dolegliwościami w kolanach. Nie wymagają obecności partnera, a także wyraźnie zmniejszają prawdopodobieństwo wystąpienia urazów, w szczególności u początkujących sportowców.

Czy suwnice są pozbawione mankamentów?

Ten rodzaj urządzenia cieszy się gronem zwolenników, jak i przeciwników. W grupie tych drugich osób często podejmowanym tematem jest brak wykonywania ruchów anatomicznych, jak również fakt, iż sprzęt przyczynia się do wyłączenia stabilizatorów. W istocie jednak to, co dla jednych jest wadą, dla innych może być atutem, który urozmaici codzienny trening o nowe doświadczenia.

5 1 vote
Article Rating
Modniś

Modniś

napisz komentarz

6 zl za publikacje artykuł sponsorowany Tylko 6 zł za publikacje artykułów sponsorowanych na naszych portalach. Wejdź i zamów reklamę na portalu w formie artykułu sponsorowanego i inne formy.

Podobne artykuły

Kategorie
1
0
Would love your thoughts, please comment.x