Świat Według Kiepskich

Świat Według Kiepskich sezon 23

W pewnej wrocławskiej kamienicy, wcale nie gości nuda.

Świat Według Kiepskich sezon 13

Z lat, zwaśnione rodziny atakują się na wzajem, by po przy dobrym trunku pogodzić się i tworzyć kolejny wspaniały plan żeby zarobić, przy tymże się nie na robić.

Serial rozmawia o rodzinie Kiepskich, gdzie Ferdek, głowa grupy jest kobietą bezrobotną, i dobrym jego zajeciem jest oglądanie tv i sporzywanie alkoholu. Żona Halina, od lat siedzi w służbie zdrowia, gdzie zdaza się jej zajmować dodatkowe dyżury, aby utrzymać piecioosobową rodzinę, w tym dwójkę dorosłych dzieci- Walda i Mariolkę i słabą matkę- Rozalię, która niecierpi Ferdka.

W rodzinie ciągle przychodzi do historii.

Kanalia, nazywany przez teściową Ferdek, notorycznie okrada babkę z renty, zabraniając jej przy tym oglodać ukochaną bajkę- Koziołka Matołka. Schorowana babka modli się, aby wreszcie Ferdek zniknął z ich rodziny.

Po sąsiedzku, na ostatnim samym piętrze, mieszka Paździoch wraz z małżonką- Haliną. Rodziny bardzo dzielą się od siebie. Pazdzioch ma określone zatrudnię. Siedzi na Wrocławskim bazarze, gdzie sprzedaje bieliznę, która stawała się powodem kpiny sąsiada Ferdka. Jego żona notorycznie krytykuje partnera i obraża go w gronie innych sąsiadów. Pomimo to, Marian kocha kobietę i była się wciąż dorównać jej oczekiwaniom oraz spełnia każdej jej zachcianki.

zobacz również filmy online za darmo bez rejestracji

Tuż nad nimi mieszka Arnold Boczek. Pracownik pobliskiej żeni. Otyły sąsiad, jaki nie ma lekko. Mimo, że potrafi oczekiwać na goscine żony Halinki, Ferdek wciąż obraża znajomego i zarządza mu przesuwać się na jego piętro. Boczek tak łatwo nie odpuszcza i wciąż podkrada się do wspólnej toalety na piętrze Mariana i Ferdka, gdzie daje się licznych kradzieży papieru toaletowego oraz żarówek. Arnold Boczek, słynie jeszcze z naiwności, często zwodzenie przez sąsiadów, zostaje ośmieszony i zwolniony z piętra rodziny Kiepskich oraz Pazdziochow.

Ważna by powiedzieć, że kamienica przypomina jakąś nową klatkę w niniejszej strony, jednak dzieją się tu rzeczy, które nie śniły się nawet fizjologom.

Od rana w domu Kiepskich można słyszeć krzyki i awantury. Znienawidzony przez teściową Ferdek, próbuje po raz drugi okraść Babkę z renty. Syn Walduś, kibicuje ojcu, z nadzieją na drugie piwo, gdyż oczywiście jako jego rodzic uwielbia alkoholowe trunki oraz męczę piłki nożnej. Z biegiem czasu, podczas wyjazdu do USA, poznaje swoją żonę-Jolante, pazerna na pieniądze kobietę, która łączy Waldusia pod pantoflem. Zachowanie żony nie podoba się Ferdkowi, dlatego otwarcie podkreśla, iż nie lubi nowej lubej syna.

Sprawy są trudne i wszystkie fantazji.

Mamy doczynienia z obcymi z innej planety, kołem gospodyń wiejskich, teleturniejami czy nawet wykazaniem się anioła stróża.

Sceny przedstawiają codzienne kłopoty z którymi potrzebują zmagać się nasze rodziny.

Ciągle konflikty z sąsiadami, skazane na porażkę interesy, wizytację polityka i minus pracy, zabierają się na Halince, która pod groźba rozwodu, próbuje namówić człowieka do podjęcia się pracy.

Ferdek jednak ma, iż w tym świata nie ma pracy dla gości z jego przygotowaniem i stanowi rozkręcić własny biznes.

Na zabieg miejsca z uczciwością nie można narzekać.

Jednym razem wraz z córką Mariolka natrafili na plan założenia seks telefonu. Następnym razem Ferdek próbował budować ekskluzywny fotel, na którym można by było dokładnie oglądać telewizję, pić piwo i masować sie. Jak natomiast ten schemat nie wypalił, nadszedł pomysł otwarcia biznesu z Marianem, który przy butelce wódki, próbuje przekonać do wspólnej pracy Ferdka.

Niestety, plan też się nie powodzi, a sąsiedzi znów się kłócą.

Rywalizacja między sąsiadami wciąż powoduje zgrzyty.

Odchody na wycieraczce, podsłuchiwanie, plotkowanie i obrażanie.

Kiedy po skomplikowanym i szerokim wyzwań roku pnadszedl czas świętowania Następnego Roku, w domu Kiepskich planowany jest sylwester.

Przebywają na nim ludzie kamienicy i dyrektor Kozłowski, jaki jestem w ruchu małżeńskim z czwartą żoną, która otwarcie oznajmia, iż istnieje z starym ale dla pieniędzy. Wszystko potrafiło się wydawać normalnym wydarzeniem oraz chęcią naprawy relacji między sąsiadami, jednak Ferdek znów przechodzi na wojenną ścieżkę.

Kolejnym mieszkańcem kamienicy przy ulicy Ćwiartki ¾ jest Borysem. Sąsiad z zamiłowaniem do pornograficznych gazet i zagorzały katolik. Mało pojawia się jedyną w sektorach.

Jednym z specjalnych kolegów sąsiadów jest bezdomny Badura, mieszkający na złomowisku. Jego pierwszym zajeciem jest sporzywanie alkoholu i rozmyślanie.

W serialu, pojawia się również Malinowska, ekspedientka, która często sprzedaje miezzkancą kamienicy na krechę, oraz Edzio, listonosz z doświadczeniem humoru, który łączy co róż nowe rymowanki na materiał mieszkańców.

Świat według Kiepskich jest z decydowanie humorystycznym serialem, opowiadającym losy mieszkańców.

Bawi fanów już od 1999 roku, kiedy to nakręcono pierwszy odcinek.

Na wstępu serialu, sceny nagrywane były w kamienicy, jednak z biegiem czasu wykonano rekonstrukcje pomieszczeń w studio, gdzie nadal nakręcane są nowe odcinki. Losy mieszkańców kamienicy Ćwiartki ¾ możemy badać na Polsacie.

0 0 votes
Article Rating
Modniś

Modniś

napisz komentarz

6 zl za publikacje artykuł sponsorowany Tylko 6 zł za publikacje artykułów sponsorowanych na naszych portalach. Wejdź i zamów reklamę na portalu w formie artykułu sponsorowanego i inne formy.

Podobne artykuły

Kategorie
0
Would love your thoughts, please comment.x