trening kaptury ćwiczenia

Znaleziony temat: trening kaptury ćwiczenia

Trening kaptury – ćwiczenia dla wzmocnienia mięśni pleców

W dzisiejszych czasach coraz więcej osób cierpi na dolegliwości związane z bólem pleców. Siedzący tryb życia, niewłaściwa postawa ciała oraz brak aktywności fizycznej to tylko niektóre czynniki, które przyczyniają się do tego problemu. Jednym z najważniejszych elementów wpływających na zdrowie pleców jest odpowiednia siła mięśniowa. Jednym z najważniejszych mięśni, które warto wzmocnić, są mięśnie kaptury. W tym artykule przedstawimy Ci kilka ćwiczeń, które pomogą Ci w treningu kaptury.

Przed przystąpieniem do treningu pamiętaj o odpowiednim rozgrzewce. Wykonaj kilka prostych ćwiczeń rozciągających mięśnie pleców, ramion i klatki piersiowej. Następnie możesz przystąpić do treningu kaptury.

Pierwsze ćwiczenie, które polecamy, to podciąganie na drążku. Wystarczy, że podepniesz ręce na drążek, tak aby Twoje dłonie były skierowane w stronę siebie. Następnie unosząc łopatki, unieś się do góry, aż podciągniesz się na tyle, aby podbródek znalazł się na wysokości drążka. Powtórz to ćwiczenie kilkanaście razy, starając się utrzymać prawidłową technikę.

Kolejne ćwiczenie to wyciskanie sztangi na ławce skośnej. Połóż się na ławce skośnej, trzymając sztangę na wysokości klatki piersiowej. Następnie wypchnij sztangę do góry, unosząc łopatki i napinając mięśnie kaptury. Powtórz to ćwiczenie kilkanaście razy, starając się utrzymać prawidłową technikę.

Kolejne ćwiczenie to unoszenie hantli w opadzie tułowia. Stań prosto, trzymając hantle w obu rękach. Następnie opuść tułów do przodu, jednocześnie unosząc hantle na wysokość bioder. Powtórz to ćwiczenie kilkanaście razy, starając się utrzymać prawidłową technikę.

Ostatnie ćwiczenie, które polecamy, to unoszenie ramion w opadzie tułowia. Stań prosto, trzymając hantle w obu rękach. Następnie opuść tułów do przodu, jednocześnie unosząc ramiona na boki. Powtórz to ćwiczenie kilkanaście razy, starając

Napisz komentarz do wpisu, powiedz nam czy Ci pomógł: trening kaptury ćwiczenia

0 0 votes
Article Rating
Modniś

Modniś

napisz komentarz

6 zl za publikacje artykuł sponsorowany Tylko 6 zł za publikacje artykułów sponsorowanych na naszych portalach. Wejdź i zamów reklamę na portalu w formie artykułu sponsorowanego i inne formy.

Podobne artykuły

Kategorie
0
Would love your thoughts, please comment.x