Trwałe i piękne schody na długie lata – schody kamienne, schody z granitu

Trwałe i piękne schody na długie lata – schody kamienne, schody z granitu

Schody zewnętrzne to wizytówka każdego domu, a schody wewnętrzne to dopełnienie i ozdoba całej aranżacji. Wszystko to sprawia, że w obu przypadkach musimy dobrze przemyśleć dobór materiałów na schody. Zarówno w domu, jak i na zewnątrz, musimy kierować się nie tylko ich pięknym wyglądem, ale również trwałością i jakością, gdyż schody w każdym wypadku są bardzo eksploatowanym elementem. Rozwiązaniem, które zapewni nam jednocześnie niesamowity wygląd i najlepszą jakość, będą schody z kamienia naturalnego. Schody granitowe czy marmurowe to gwarancja trwałości, wytrzymałości oraz zachwycającego efektu wizualnego.

Schody z kamienia – czy warto?

Schody kamienne charakteryzują się wieloma niesamowitymi właściwościami. Najczęstszy wybór pada na schody granitowe lub schody marmurowe. Dzieje się tak nie bez powodu, ponieważ nie od dziś wiadomo, że surowce te zachwycają pod wieloma względami.

Kamień naturalny jest jednym z najbardziej twardych i odpornych materiałów występujących w naturze, co sprawia, że schody wykonane z tego surowca są niezwykle trwałe i wytrzymałe. A jeśli mamy na myśli schody granitowe, możemy mówić nawet o niezniszczalności. Schody granitowe charakteryzują się wysoką odpornością na uszkodzenia mechaniczne i warunki atmosferyczne, dzięki czemu z powodzeniem możemy wykorzystać granit na schody zewnętrzne.

Kolejną ogromną zaletą, jaką daje nam kamień naturalny, jest jego różnorodność. Zarówno schody granitowe, jak i schody marmurowe, to mnóstwo możliwości wizualnych. Na rynku mamy wiele odcieni kamienia, a wśród nich masę ciekawych i niepowtarzalnych wzorów. W przypadku granitu mamy również duże pole do popisu w kwestii obróbki, dzięki czemu nasze schody granitowe mogą być indywidualnym i niepowtarzalnym projektem.

Trwałe i piękne schody na długie lata – schody kamienne, schody z granitu

Schody wewnętrzne z kamienia naturalnego – schody granitowe

Schody granitowe to ciekawe rozwiązanie wewnątrz pomieszczeń. Schody z granitu będą stanowić elegancki element pasujący do większości aranżacji. Schody granitowe z powodzeniem wkomponują się zarówno w nowoczesne, jak i klasyczne wnętrza. Schody z granitu, oprócz pięknego wyglądu, zagwarantują nam niesamowitą jakość i wytrzymałość – nie musimy obawiać się brzydkich zarysowań, pęknięć czy ubytków.

Różnorodność granitu sprawia, że możemy znaleźć odpowiedni kolor surowca, a dodatkowo wykończyć go w pożądany sposób – wszystko to sprawia, że nasze schody granitowe będą idealnie dobrane do stylu, w jakim urządzony jest nasz dom.

Schody granitowe są również bardzo łatwe w utrzymaniu czystości, co na pewno ucieszy każdą panią domu. Aby nasze schody granitowe zachwycały swoim blaskiem, wystarczy nam tylko mokra szmatka!Trwałe i piękne schody na długie lata – schody kamienne, schody z granitu

Schody zewnętrzne – co wybrać? Schody zewnętrzne z kamienia

Schody granitowe to doskonały wybór na schody zewnętrzne. Cechy granitu sprawiają, że schody wykonane z tego surowca są praktycznie niezniszczalne.

Schody granitowe dobrze znoszą wahania temperatur. Dodatkowo schody z granitu są odporne na wszelkiego rodzaju uszkodzenia mechaniczne, co tym bardziej utwierdza w przekonaniu, że będą to idealne schody zewnętrzne. Niesamowita trwałość i wytrzymałość granitu sprawiają, że schody zewnętrzne z kamienia będą cieszyć nas w nienaruszonym stanie przez długie lata. Decydując się na schody granitowe, nie musimy obawiać się o zniszczenia spowodowane użytkowaniem – zewnętrzne schody z granitu zachowają swoją formę i będą zawsze tak samo piękne jak w dniu montażu.

Schody granitowe to również wiele możliwości wizualnych. Granit możemy dowolnie obrabiać, dzięki czemu mamy wiele swobody w ciekawym wykorzystaniu tego surowca.

Ile kosztują schody z kamienia naturalnego? Schody granitowe cena

Nie da się jednoznacznie odpowiedzieć na pytanie, ile będą kosztować schody granitowe, ponieważ na ostateczną cenę wpływa wiele czynników. Wszystko zależy przede wszystkim od samego projektu – czy będą to schody klasyczne, półkowe, wspornikowe, czy inne. Kolejnym istotnym aspektem jest rodzaj wybranego kamienia. Jeśli chodzi o schody granitowe, wybór jest naprawdę duży! Cena za schody granitowe będzie również zależeć od dodatków, wykończenia oraz samego montażu.

Artykuł powstał przy współpracy z zakładem kamieniarskim Fabryka Kamienia KMX https://schody-granitowe-kmx.pl/

0 0 votes
Article Rating
Modniś

Modniś

napisz komentarz

6 zl za publikacje artykuł sponsorowany Tylko 6 zł za publikacje artykułów sponsorowanych na naszych portalach. Wejdź i zamów reklamę na portalu w formie artykułu sponsorowanego i inne formy.

Podobne artykuły

Kategorie
0
Would love your thoughts, please comment.x