zarabianie

Zarabianie Barwice

Jedną z najważniejszych tarcz, które chronią cię przed stratami na giełdzie, jest wiedza. Dlatego zanim zdecydujesz się na atrakcję w oparciu o kontrakty CFD, dowiedz się, jak idą i w jaki gotuj na nich zarobisz. Dzięki temu otrzymasz przewagę nam innymi traderami i znacznie szybciej wypracujesz zysk. W tekście znajdziesz wszystkie najistotniejsze informacje, które mówią tego dość nowego instrumentu finansowego.

Zarabianie Koszalin

CFD — co zatem istnieje?

Skrót CFD oznacza Contract For Difference, czyli kontrakt na miarę kursową. Dzisiaj znajdziesz go w kolekcji większości firm brokerskich, bowiem jest mocno oszczędny w działalności. Gdy chcesz CFD, nie inwestujesz w konkretne akcje, tylko oczekujesz na problem ich wartości. Innymi słowy: zawierasz dom z brokerem, że cena danego aktywa wzrośnie lub spadnie.
Zarabianie Koszalin

gielda mon fex

Sprawia to, że CFD są samymi z najbardziej podatnych instrumentów finansowych w giełdowej ofercie. Za ich usługą zajmiesz zarówno długą perspektywę (tradycyjne na wzrost cen), jak również słabą (na spadek cen). Ponadto kontrakty CFD obejmują prawie każde rodzaje aktywów.
Zarabianie Koszalin

Kupisz CFD m.in. na:

surowce,
akcje spółek,
ETF-y,
waluty,
kryptowaluty.

Miej przy wyborze brokera!

Większość brokerów na zbytu zaleca się, że dają traderom dojazd do poważnej ilości aktywów. W grupy przypadków oferują tylko CFD, a nie możliwość fizycznego kupna akcji. Myśl o tym, kiedy zdecydujesz się na wybór któregoś z nich.

Przed podejmiesz decyzję, sprawdź, czy twój broker oferuje również kontrakty CFD typu DMA (lub z prostym kontaktem do rynku). Dzięki tej opcji zwiększysz płynność inwestycji, ponieważ twój kontrakt szybciej odpowiada na zmiany cen. Zresztą nie rywalizujesz z brokerem.

Dowiedz się więcej o intratnym rachunku CFD i rozpocznij zarabiać już dzisiaj.

Czym CFD dzieli się od futures?

Mimo że na wczesny rzut oka kontrakty CFD są bardzo podobne do futures, tak naprawdę kolidują w kilku podstawowych elementach. Do najważniejszych różnic zaliczamy:

CFD to sprawa między tobą a brokerem. W rezultacie podlega ale i tylko regulacjom wewnętrznym firmy brokerskiej. W wypadku futures dzielą się jeszcze regulacje operatora, przez co futures uważamy za bezpieczniejsze.
Aby zainwestować w futures, potrzebujesz dużego pieniądza. Z CFD zaczniesz już z małych kwot.
CFD zawierają bardzo większą ilość aktywów, niż futures.
Zarabianie Koszalin

Zobacz również Inwestowanie w CFD — na czym polega?

0 0 votes
Article Rating
Modniś

Modniś

napisz komentarz

6 zl za publikacje artykuł sponsorowany Tylko 6 zł za publikacje artykułów sponsorowanych na naszych portalach. Wejdź i zamów reklamę na portalu w formie artykułu sponsorowanego i inne formy.

Podobne artykuły

Kategorie
0
Would love your thoughts, please comment.x