zasuwane kieszenie

Znaleziony temat: zasuwane kieszenie

Jak uszyć zasuwane kieszenie – poradnik krok po kroku

Zasuwane kieszenie są nie tylko praktyczne, ale także dodają charakteru i stylu każdemu ubraniu. Niezależnie od tego, czy jesteś początkującym krawcem, czy doświadczonym projektantem mody, ten poradnik pokaże Ci, jak uszyć zasuwane kieszenie w prosty i efektywny sposób. Postępuj zgodnie z poniższymi krokami, a w krótkim czasie będziesz mógł cieszyć się nowymi, funkcjonalnymi kieszeniami w swoich projektach.

Krok 1: Przygotowanie materiałów i narzędzi

Przed rozpoczęciem szycia zasuwanych kieszeni, upewnij się, że masz wszystkie potrzebne materiały i narzędzia. Będziesz potrzebować tkaniny, z której wykonasz kieszenie, kawałka zamka błyskawicznego, nici do szycia w odpowiednim kolorze, igły do szycia, nożyczki, taśmy mierniczej i ołówka do oznaczania.

Krok 2: Wykrojenie kieszeni

Na początku musisz wykroić kieszeń z tkaniny. Możesz użyć gotowego wykroju lub stworzyć własny, dostosowany do swoich potrzeb. Oznacz miejsce, w którym chcesz umieścić kieszeń na swoim projekcie, a następnie na podwójnej warstwie tkaniny narysuj kształt kieszeni, dodając dodatkowe centymetry na szwy. Wytnij tę część tkaniny.

Krok 3: Przygotowanie zamka błyskawicznego

Zamki błyskawiczne są niezbędne do zasuwanych kieszeni. Przygotuj zamknięty zamek błyskawiczny, który będzie pasował do rozmiaru kieszeni. Jeśli zamka błyskawicznego jest za dużo, możesz go skrócić, używając nożyczek do tkanin. Upewnij się, że obie strony zamka błyskawicznego są zszyte, aby uniknąć rozpadnięcia się zamka podczas użytkowania.

Krok 4: Przymocowanie zamka błyskawicznego

Teraz czas na przymocowanie zamka błyskawicznego do kieszeni. Połóż zamknięty zamek błyskawiczny na lewej stronie tkaniny kieszeni, tak aby górna krawędź zamka była równo z górną krawędzią kieszeni. Przymocuj zamek za pomocą szpilek do tkaniny, aby utrzymać go na miejscu.

Krok 5: Zszywan

Napisz komentarz do wpisu, powiedz nam czy Ci pomógł: zasuwane kieszenie

0 0 votes
Article Rating
Modniś

Modniś

napisz komentarz

6 zl za publikacje artykuł sponsorowany Tylko 6 zł za publikacje artykułów sponsorowanych na naszych portalach. Wejdź i zamów reklamę na portalu w formie artykułu sponsorowanego i inne formy.

Podobne artykuły

Kategorie
0
Would love your thoughts, please comment.x